עיצוב בזכוכית

עיצוב בזכוכית בקלות

הסביבה המודרנית עושה שימוש רב בזכוכית ובעיצובה, הזכוכית למעשה הינה חומר שקוף אך חזק יחסית. מאפייניה מאפשרים לכל מעצב בעל דמיון, ליצור את כל העולה על רוחו על ידי חימום ועיצוב מחדש.

הזכוכית מאפשרת עיצובים רבים ובקלות רבה עם זאת עיצוב בזכוכית חייב להעישות על ידי בעל מקצוע מיומן בעל הכשרה רבה למען לשמור על הזכוכית משבירה. התכונות של הזכוכית מאפשרות לה להשתנות על ידי הוספה של אלמנטים או מרכיבים שונים וכן שימוש ממוקד ומבוקר בחום.

עיצוב בזכוכית - בקבוק

עיצוב בזכוכית - בקבוק

עיצוב בזכוכית – הדור הבא

בשל יופיה של הזכוכית רבים מחשיבים את הזכוכית לסמל ליוקרה. הזכוכית אשר באה במגע עם עיצוב מאפשרת למעצב להגשים את כל חלומותיו הן מבחינה צורנית והן מבחינה אסתטית. עיצוב בזכוכית הוא סמל למודרניות לניקיון צורני והיום ניתן לראות שימוש רב בסביבתינו המודרנית, החל מכלי בית, ציוד משרדי, ריהוט, חלונות מעוצבים ואף ביניניי ענק אשר מעוטרים ומעוצבים על ידי זכוכית לסוגיה.

היום מעצבים רבים הבינו כי הזכוכית מאפשרת להם להשיג את היוקרה ואת האסתטיקה במחיר זול ובעבודה פשוטה וקלה. בשל התכונות ידידותיות של הזכוכית כל אדם בעל ידע וניסיון יכול ליצור ולעשות כל העולה על רוחו מהחומר הנגיש – הזכוכית.

עיצוב בזכוכית – ויטראז

היום וכמו בעבר הייתה שיטה שהיא למעשה  שימוש בטכניקות מיוחדות לחיבור של לוחות זכוכית. לוחות הזכוכית היו צבעוניות כך שלמעשה יצרו מגוון רחב של צבעוניות במגע עם השמש והאור.

הויטראז מאפשר למעצב ולאמן ליצור דימויים ואלמנטים הן דו מימדיים והן תלת מימדיים דרך טכניקה זו האמן יצר מחווה מרגשת ומדהימה. והויטראזים וטכניקת השימוש בזכוכית השתרשה לכל תחומי החיים החל מאגרטלים, עיטור של כנסיות גותיות, כלי נוי ואף מנורות אשר המוכרת ביותר היא המנורה של טיפני.

טכניקת הויטראז החלה במאה ה-12 והתמקדה באדריכלות הגותית. הרעיון הויטראז הוא הקנייה של אור דרך מבנים שונים ויצירה של צבעוניוות עילאית והקנייה של פאר ויופי. אמנות הויטראז' הינה אמנות לכל דבר והיא נפוצה בכל העולם.

בקבוק שעון בתצוגה

בקבוק שעון בתצוגה

עיצוב זכוכית בחום

תכונותיה של הזכוכית מאפשרות למעצב ליצור ולשנות את צורתה של הזכוכית המקובלת. זכוכית תעשייתית למעשה מגיעה בפלטות ענק אשר דרכן ניתן לעצבן ולתת להן נפח ותלת מימד וכן צורה ואופי.

השימוש בזכוכית ועיצובה מחדש נעשה על ידי חימום. חימום הזכוכית היא משימה לא פשוטה ודורשת מיומנות ומקצועיות וכן ידע רב וניסיון. בכדי לשנות את צורתה של הזכוכית יש להגיע לחום רב מצד אחד בכדי שהזכוכית תאפשר עיצוב מחדש, ומצד שני שלא לא תהייה שבירה.

כיום, מעצבים רבים הבינו את הפוטנציאל של החימום והעיצוב מחדש בזכוכית. מעצבים רבים לומדים באופן מקצועי ומקבלים הכשרה וניסיון. מעצבים רבים פונים לתחום זה בכדי להשיג את האסתטיקה המיוחדת של הזכוכית ואכן, כיום, ניתן לראות את הזכוכית על צורתיה הרבות, כמעט בכל תחומי החיים שלנו.

לחץ כאן מעבר מהיר לדף קולקציית מוצרים

עיצוב בקבוק זכוכית

עיצוב בקבוק זכוכית